Wypożyczalnia rowerów rehabilitacyjnych w Tychach już otwarta.

 


Darmowa wypożyczalnia rowerów rehabilitacyjnych w Tychach już otwarta! Przy Radzie Osiedla Czułów UKS Czułowianka przy ulicy Narcyzów 24 została uruchomiona  wypożyczalnia 3-kołowych rowerów. Bezpłatnie skorzystać z niej mogą: dzieci, młodzież oraz niepełnosprawni dorośli.

Wszystko dzięki współpracy z Fundacją Eco Textil. W wypożyczalni są do dyspozycji rowery w trzech rozmiarach. Są to specjalnej konstrukcji, stabilne i wygodne w użytkowaniu rowery  rehabilitacyjne, umożliwiające prowadzenie aktywnego stylu życia osobom dotkniętym niepełnosprawnością. Działanie wypożyczalni opierać się będzie się na zasadzie „z ręki do ręki”- osoby poprzez kontakt z koordynatorem  będą wzajemnie przekazywać sobie rowery bez konieczności każdorazowego przewożenia ich do szkoły. Wypożyczalnia czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8-15.

Więcej informacji pod nr tel. 570 911970

Fundacja stale poszukuje osób, które chciałyby pomóc promować inicjatywę i nowych koordynatorów akcji. Chętni mogą zgłaszać się na: fundacja@ecotextil.plwięcej informacji na: https://ecotextil.pl/rowery-eco-textil/