„Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” na Paprocanach.

 


Na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Paprocany” odbyły się kolejne działania zorganizowane w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”. Projekt zainicjowali tyscy policjanci przy wsparciu strażaków, ratowników WOPR oraz portalem internetowym 112 Tychy. Uczestnicy, oprócz edukacji z zakresu bezpieczeństwa mogli spróbować swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy.

Policjanci z Tychów zorganizowali spotkanie w ramach działań informacyjno-edukacyjnych „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” przygotowanej przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji. Projekt organizowany jest pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Joachima Brudzińskiego. Mundurowi przedsięwzięcie zrealizowali przy współpracy z Państwową Strażą Pożarną w Tychach, Oddziałem WOPR w Tychach oraz portalem 112 Tychy.

Akcja poświęcona bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą miała na celu propagowanie właściwego zachowania w rejonie akwenów, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków i utonięć.

Uczestnicy projektu otrzymywali od mundurowych gadżety związane z promocją akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo..nad wodą” oraz kolorowanki edukacyjne i „antykradzieżowe” etui na karty płatnicze, ale przede wszystkim mogli sprawdzić swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/