Obchody Święta Policji w Tychach.

 


Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach obchodzili w czwartek swoje święto. Z tej okazji w Mediatece w Tychach odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W uroczystościach uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia.

W miniony czwartek o godz. 13.00 w Mediatece w Tychach odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. Podczas apelu Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia, wraz z szefem tyskiej komendy insp. Andrzejem Trzcińskim, wręczyli 84 policjantom nominacje na wyższe stopnie policyjne. Podczas uroczystości wyświetlony został także film przedstawiający zarówno historię Policji jak i codzienną pracę tyskich policjantów.

W swoim przemówieniu Komendant Miejski Policji w Tychach złożył podziękowania policjantom oraz pracownikom cywilnym za ich poświęcenie i oddanie w codziennej służbie. Szef tyskiej komendy podziękował także władzom miasta oraz innym służbom, które na co dzień współpracują z funkcjonariuszami dbając o bezpieczeństwo w mieszkańców. Następnie insp. Piotr Kucia wyraził swoje uznanie dla policjantów za ich ofiarną i pełną zaangażowania służbę i dla ich rodzin, których wsparcie i wyrozumiałość są niezbędne dla skutecznego i konsekwentnego wykonywania obowiązków.

Wśród zaproszonych gości byli, tyscy komendanci w stanie spoczynku, komendanci innych jednostek, przedstawiciele władz miasta, Prokuratury, Związków Zawodowych Policjantów i Pracowników Cywilnych, Związków Emerytów i Rencistów Policyjnych, Straży Miejskiej, Wojskowej Komendy Uzupełnień oraz innych instytucji, z którymi na co dzień współpracują policjanci. Uroczystość uświetniła grupa rekonstrukcyjna policji granatowej z Gliwic, Orkiestra z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz chór Presto Cantabile.

Najmłodsi uczestnicy uroczystości mieli okazję spróbować swoich sił na torze przeszkód dla rowerzystów oraz spotkać się ze „Sznupkiem” policyjną maskotką. W ramach działań profilaktycznych uczestnicy mieli także okazję pokonać tor przeszkód w tzw. „alkogoglach”, które obrazują, jak widzimy w stanie nietrzeźwości, uzmysławiając przy tym jak ogromne zagrożenie niesie za sobą jazda na „podwójnym gazie”.

Mianowanym policjantom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w codziennej służbie.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/