PKM Tychy wybrał dostawcę gazowych mikrobusów.

 


PKM Tychy rozstrzygnął przetarg na dostawy dziesięciu mikrobusów CNG. Zamawiający zaakceptował ofertę złożoną przez MMI, choć przekraczała ona nieznacznie budżet.
Przedmiotem przetargu jest dziesięć niskopodłogowych mikrobusów napędzanych CNG i spełniających normę emisji spalin Euro 6. Pojazdy muszą posiadać ten nietypowy dla tej długości napęd, bo PKM Tychy niedawno zadeklarowało, że w najbliższych latach rezygnuje z konwencjonalnego napędu i będzie kupować wyłącznie autobusy na gaz. Akurat w Tychach korzystanie z tego rodzaju paliwa ma już kilkuletnią tradycję.

Pod koniec czerwca minął termin składania ofert. Wystartowała jedynie firma MMI, specjalizująca się w dostawach krótkich autobusów. Podmiot ten zaoferował kwotę w wysokości 7,749 mln zł brutto, co nieznacznie przekracza budżet zamawiającego. Dzisiaj jednak zamawiający zdecydował o zaakceptowaniu tej oferty.

Na realizację przeznaczono dziewięć miesięcy od momentu podpisania umowy. Zakup wpisuje się w plany Tychów, które zapowiadały, że będą zamawiać wyłącznie autobusy z napędem na gaz. Do 2024 r. PKM Tychy chce całkowicie wycofać z ruchu pojazdy zasilane paliwami konwencjonalnymi.


Źródło : https://www.transport-publiczny.pl/