Marcin Kowalczyk nowym zawodnikiem GKS-u Tychy.

 


Tyski klub dokonał drugiego letniego wzmocnienia przed sezonem 2018/19. Dzisiaj podpis pod kontraktem, który będzie obowiązywał przez najbliższy rok złożył doświadczony obrońca Marcin Kowalczyk.

Blisko 100. rozegranych meczów w polskiej ekstraklasie, 67. na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Rosji, spotkania w eliminacjach do Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Dotychczasowa kariera 33-letniego piłkarza występującego zazwyczaj na środku obrony robi wrażenie.

Swoją piłkarską karierę Kowalczyk rozpoczynał w Polonii Kępno i łódzkich klubach – UKS SMS i ŁKS. W rundzie wiosennej sezonu 2005/06 przeniósł się do GKS Bełchatów, gdzie zadebiutował w polskiej ekstraklasie.

Później reprezentował barwy m.in. rosyjskich Dinama Moskwa, Wołgi Niżni Nowogród i FK Tosno. Ponownie do Polski wrócił przed rozpoczęciem sezonu 2016/17 i podpisał kontrakt z ekstraklasowym wówczas Ruchem Chorzów.

– Zyskaliśmy doświadczonego zawodnika, który na boisku cechuje się nieustępliwością i wolą walki. Liczymy na to, że jego boiskowe doświadczenia, które zbierał nie tylko na boiskach naszej ekstraklasy, ale również w silnej lidze rosyjskiej i ukraińskiej, zaprocentują teraz w Tychach. Jestem przekonany, że Marcin będzie dużym wzmocnieniem naszej defensywy – mówi Grzegorz Bednarski, Prezes Zarządu Tyski Sport S.A.

Kontrakt z 33-letnim zawodnikiem został podpisany do końca sezonu 2018/19, z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/