Nowi księża w parafiach w Tychach.

 


Nowi księża w parafiach w Tychach i powiecie bieruńsko-lędzińskim. W Tychach i powiecie bieruńsko-lędzińskim zmiany odbędą się w siedmiu parafiach. Największe dotkną parafię św. Krzysztofa w Tychach, gdzie odchodzi dwóch wikarych. Bez zmian pozostają wszystkie stanowiska proboszczowskie

W parafii św. Krzysztofa, patrona miasta Tychy, odchodzą w tym roku księża Krzysztof Szota i Adam Słota.
Ks. Krzysztof Szota został skierowany do Mysłowic-Janowa Miejskiego, ks. Adam Słota – do Jastrzębia Zdroju. W ich miejsce przyjdzie do św. Krzysztofa ks. Łukasz Pasuto.

Parafia św. Marii Magdaleny w Tychach traci redaktora naczelnego parafialnej gazetki pt. „Magdalena”, którym jest ks. Damian Jarnot. Jego miejsce w Marii Magdalenie zajmie ks. Bartomiej Cudziło, nowo wyświęcony ksiądz, czyli neoprezbiter.

Od września nowego wikarego będzie mieć też tyska parafia Miłosierdzia Bożego. Będzie nim ks. Mateusz Pietruszka. Dotychczasowy wikary, ks. Michał Kowalski, przejdzie do parafii św. Antoniego w Siemianowicach Śląskich.

Nowi wikarzy pojawią się też w parafiach św. Jana Chrzciciela i Najświętszego Serca Pana Jezusa. Do pierwszej przyjdzie ks. Sławomir Tyburski na miejsce ks. Krzysztofa Jarczyka, który po wakacjach zacznie pracę duszpasterską w Rybniku-Chwałowicach i będzie też moderatorem Kościoła Domowego Ruchu Światło-Życie w archidiecezji katowickiej. Do pracy w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa skierowany został ks. Piotr Kamiński.


Źródło : http://www.dziennikzachodni.pl/