Oddaj krew na rzecz Michała.

 


sierż. szt. Michał Skała – mundurowy z Tychów nie tylko jest miłośnikiem zwierząt i przewodnikiem psa służbowego ale także fanem motocykli. Niestety jedna z jego wycieczek jednośladem zakończyła się poważnym wypadkiem na drodze. Zachęcamy do udziału w akcji oddania krwi na rzecz Michała i wszystkich poszkodowanych w wypadkach, którzy potrzebują tego życiodajnego płynu.

Policjanci nie tylko wyjaśniają okoliczności wypadków lub są ich świadkami ale i sami stają się poszkodowanymi w zdarzeniach drogowych. Sierż. szt. Michał Skała z tyskiej komendy w maju uległ wypadkowi na motocyklu, po którym śmigłowcem został przetransportowany do szpitala. W konsekwencji czekał go długi pobyt w szpitalu, poważna operacja, a teraz rehabilitacja.

By podkreślić obecność motocyklistów na drodze, a w szczególności to, że po wypadkach poszkodowanym potrzebna jest krew, tyscy policjanci zorganizowali honorową zbiórkę krwi.

Zapraszamy do włączenia się w akcję, która służy tak naprawdę każdemu. Nigdy nie wiadomo czy my, czy ktoś z naszej rodziny lub przyjaciół będzie kiedyś potrzebował krwi. Tego nie da się przewidzieć.

W dniu 26 czerwca 2018 roku w godz. 9:00 do 13:00 policjanci, pracownicy cywilni, motocykliści oraz każdy, kto odwiedzi tyską jednostkę może oddać krew potrzebującym. Fani dwóch kółek będą mogli liczyć na fachową wiedzę policjantów, którzy przeprowadzą działania profilaktyczne w ramach kampanii „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcje niesienia pomocy poszkodowanym w wypadkach, a szanownemu koledze życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/