Wakacyjne propozycje dla dzieci w Wodnym Parku Tychy.

 


Zajęcia i zabawy na basenie, doświadczenia z szalonym doktorem Wodnym, czy warsztaty z pieczenia pizzy i przygotowywania koktajli. To tylko część atrakcji jakie czekają na dzieci w ramach półkolonii w Wodnym Parku Tychy. Program przygotowano głównie z myślą o dzieciach, które nie wyjeżdżają w tym roku na wakacje.

– Wiemy, że nie wszystkie dzieci z Tychów i okolic wyjadą w tym roku na wakacje. Dlatego postanowiliśmy przygotować ciekawy program półkolonii właśnie z myślą o najmłodszych Tyszanach, którzy zostaną podczas letnich miesięcy w mieście. Udział w zajęciach mogą brać oczywiście także dzieci spoza Tychów – mówi Zbigniew Gieleciak, prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A.

Półkolonie będą trwały 5 dni, a zajęcia będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.15. Program przygotowano z myślą o dzieciach w różnym wieku, a uczestnicy zostaną rozdzieleni na grupy w wieku 8 – 11 lat i 12 – 15 lat. Dzieci w każdej z grup będą miały okazję do ciekawej zabawy, ale także do nauki przez zabawę, chociażby podczas warsztatów kulinarnych. Proponowane terminy półkolonii to 2, 16 i 23 lipca oraz 6 i 20 sierpnia.

– Dzieci będą mogły oczywiście spędzić czas korzystając z naszych atrakcji. Każdego dnia przewidzieliśmy aż trzy godziny zajęć sportowo-rekreacyjnych w  Wodnym Parku Tychy. W ramach półkolonii dzieci nauczą się jak np. robić pizzę i smaczne owocowe koktajle, a pomogą w tym finaliści tegorocznej edycji MasterChef Junior. Na zajęciach pojawi się także szalony doktor Wodny – opiekun i maskotka Wodnej Akademii, który w ciekawy i przystępny sposób przybliży naukowe zagadnienia związane z wodą – dodaje Zbigniew Gieleciak.

Jeśli wśród uczestników półkolonii będą dzieci, które nie potrafią pływać, to w ramach zajęć prowadzone będą także lekcje pływania. Więcej szczegółów dotyczących programu, ceny półkolonii, a także zapisów można znaleźć na stronie internetowej Wodnego Parku Tychy oraz na profilu Facebook.


Źródło : http://www.wodnypark.tychy.pl/