Podsumowanie długiego weekendu na tyskich drogach.

 


Od 30 maja do 03 czerwca trwał długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała i obchodzonym 1 czerwca Dniem Dziecka. Nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwali tyscy policjanci. Podczas wzmożonych działań nie doszło do żadnego wypadku, a do niegroźnych stłuczek policjanci wyjeżdżali 18 razy. Ponadto z dalszej jazdy mundurowi wyeliminowali łącznie 8 kierujących zarówno samochodem jak i jednośladem, na tzw. „podwójnym gazie”.

Od minionej środy do dnia wczorajszego policjanci nie odnotowali żadnego wypadku drogowego. W policyjnych statystykach odnotowanych zostało 18 kolizji. Mundurowi wyeliminowali z dalszej jazdy 5 kierujących jednośladami, którzy prowadzili na „podwójnym gazie” oraz 2 kierujących pojazdami mechanicznymi, których wynik badania wskazał, iż popełnili przestępstwo prowadząc swój pojazd w stanie nietrzeźwości. Ponadto jeden z kierujących popełnił wykroczenie prowadząc w stanie po użyciu alkoholu.

Łącznie, podczas długiego weekendu, policjanci przebadali na zawartość alkoholu w organizmie 1231 kierujących. Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.