Pierwsze roszady w GKS Tychy.

 


Po ostatnim meczu sezonu 2017/18 z Zagłębiem Sosnowiec piłkarze GKS Tychy rozpoczęli urlopy, które potrwają do 19 czerwca. Na pierwszych zajęciach przed nowymi rozgrywkami nie pojawi się dwójka zawodników, którym z końcem czerwca wygasają kontrakty z GKS. Ponadto kolejnych dwóch graczy otrzymało wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów.

Obowiązujące do 30 czerwca umowy Rafała Dobrolińskiego i Łukasza Matusiaka nie zostaną przedłużone. 29-letni bramkarz w pierwszym zespole GKS spędził rundę jesienną, w trakcie której rozegrał 15 ligowych spotkań. W przerwie zimowej został przesunięty do drugiej drużyny i występował w rozgrywkach Haiz IV ligi.

33-letni środkowy pomocnik w trakcie rocznej gry w trójkolorowych barwach rozegrał 25 meczów w Nice 1 Lidze. Ponadto strzelił jednego gola w derbowym spotkaniu z Ruchem Chorzów.

Wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów otrzymali od tyskiego klubu z kolei dwaj napastnicy – Michał Fidziukiewicz i Dawid Rogalski. Ich kontrakty z GKS obowiązują jeszcze przez kolejny sezon, ale obaj nie znaleźli uznania w oczach sztabu szkoleniowego i latem mogą opuścić drużynę.