Raport przed meczem Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy.

 


W niedzielę piłkarze GKS Tychy rozegrają ostatni mecz w tym sezonie. Rywalem „Trójkolorowych” będzie Zagłębie Sosnowiec. Podopieczni Dariusza Dudka po zwycięstwie w poprzedniej kolejce nad Ruchem Chorzów zapewnili sobie już awans do Ekstraklasy. Tyszanie w niedzielę chcą jednak zgarnąć pełną pulę. Zwycięstwo może zapewnić GKS miejsce na podium.

– To mogłoby być fajne. Pamiętamy, jaka była nasza sytuacja po rundzie jesiennej. Należy się cieszyć z tego, co jest, ale spróbować jeszcze dać sobie i kibicom satysfakcję przed wakacjami i wygrać w Sosnowcu. Na pewno nie będzie to dla nas miłe, że przeciwnicy będą już świętowali awans, ale taka jest piłka. Widocznie zasłużyli na to i chwała im. My na pewno nie położymy się przed Zagłębiem. Będziemy chcieli zrobić sobie przed urlopami miły prezent– mówi Kamil Zapolnik, zawodnik GKS Tychy.

Tyszanie w tym roku są rewelacją rozgrywek Nice1Liga. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza, to cały czas najlepiej punktujący zespół tego roku. GKS świetnie radzi sobie nie tylko na własnym stadionie, ale coraz lepiej również na wyjazdach. Z Niepołomic i Katowic „Trójkolorowi” wracali z kompletem punktów.

– Na zakończenie sezonu zawsze liczy się miejsce w tabeli, ale musi być ono poprzedzone dobrą grą i wynikami. Wiedzieliśmy, że regularna gra i punktowanie będzie nas windować w górę tabeli. Przed nami ostatni mecz i na pewno z naszej strony nie będzie to odrobienie pańszczyzny– dodaje Ryszard Tarasiewicz, trener GKS Tychy.

Zagłębie Sosnowiec po rundzie jesiennej zajmowało dopiero ósme miejsce ze stratą siedmiu punktów do drugiej Odry Opole. Wiosną nasi niedzielny rywale zaczęli jednak regularnie punktować. W ostatnich sześciu spotkaniach podopieczni Dariusza Dudka zgromadzili komplet punktów. Najskuteczniejszym zawodnikiem nowego beniaminka Lotto Ekstraklasy jest Szymon Lewicki, który zdobył już czternaście bramek. W niedzielnym spotkaniu na pewno nie zobaczymy byłego zawodnika GKS Tychy, Bartłomieja Babiarza, który ma problemy z łydką.

– Chcemy pozytywnie zakończyć sezon, wygrać i w tym ostatni spotkaniu przede wszystkim dać radość kibicom. Wiemy, że jest to dla nich bardzo ważny mecz, ale również dla nas. Dla mnie osobiście jest to szczególne spotkanie. W Tychach spędziłem bardzo fajne cztery lata. Chcemy wygrać i w takiej 100% radości cieszyć się z tego awansu– zaznacza na oficjalnej stronie Zagłębia Sosnowiec, Bartłomiej Babiarz.

Tyszanie obecnie zajmują czwarte miejsce w tabeli ze startą jednego punktu do Chojniczanki. Zespół z Chojnic w ostatniej kolejce zagra z Bytovią Bytów. W przypadku zwycięstwa nad Zagłębiem i starty punktów Chojniczanki, tyszanie sezon zakończą na podium.

Co ciekawe w poprzednim sezonie „Trójkolorowi” również kończyli rozgrywki w Sosnowcu. GKS przegrał 1-2, a jedną z bramek zdobył Michał Fidziukiewicz. W rundzie jesiennej w Tychach był remis 1-1.

Bilety na niedzielny mecz zostały wyprzedane. Początek spotkania o godzinie 12:45.

Przed meczem czeka nas pojedynek na wirtualnym boisku. E-zawodnik GKS Tychy, Marcin „Szumi” Szumilas rozegra pokazowe spotkanie z graczem Zagłębia Sosnowiec.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/