„Trafny wybór” w tyskiej komendzie.

 


Dwa dni mają za sobą uczniowie, którzy odbywają praktyki w tyskiej komendzie policji. Wszystko to w ramach programu planowania karier edukacyjnych i zawodowych „Trafny wybór”. W ramach tego projektu policjantów odwiedziła młodzież, która być może zwiąże swoją przyszłość zawodową z policją.

Komenda Miejska Policji w Tychach włączyła się do programu planowania karier edukacyjnych i zawodowych „Trafny wybór”. Policjanci goszczą w swojej jednostce pięcioro licealistów, którzy odbywają czterodniowe praktyki. Dwa dni pełne wrażeń uczniowie mają już za sobą, dzisiaj zmierzą się z kolejnymi zagadnieniami.

Do tej pory uczniowie poznali między innymi warunki przyjęcia oraz proces rekrutacji oraz specyfikę pracy policjantów w poszczególnych wydziałach. Zdobyli informacje o wykształceniu, umiejętnościach i predyspozycjach, niezbędnych do wykonywania tego zawodu. Wiedzą także jak rozpoznać atak terrorystyczny oraz jak się zachować w razie jego wystąpienia. Dzięki wizycie w wydziale ruchu drogowego, praktykanci poznali także zakres pracy policjanta drogówki oraz sprzęt, którego używa na co dzień.

Młodzież z zaciekawieniem słuchała instruktora wyszkolenia strzeleckiego st. asp. Marcina Dziedzic, który omówił środki przymusu bezpośredniego oraz sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Dzięki spotkaniu z technikiem kryminalistyki, uczniowie znają także sposoby zabezpieczenia śladów na miejscu przestępstwa oraz rejestracji osób w policyjnych systemach.

Policjanci każdorazowo odpowiadają na lawinę pytań zadanych przez młodzież zainteresowaną służbą w policji. Poprzez udział w programie, osoby na etapie wyboru ścieżki kariery zawodowej mogą zweryfikować swoje wyobrażenia o zawodzie policjanta.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/