„Katyń-ostatni świadek” – premiera polsko-brytyjskiej produkcji w tyskim Multikinie.

 


Wydarzenia dotyczące skrywanej przez wiele lat zbrodni katyńskiej powracają w polsko-brytyjskiej koprodukcji „Katyń – ostatni świadek”. Historyczny thriller opowiada o powojennym dziennikarskim śledztwie, które krok po kroku odsłania kulisy sowieckiej zbrodni. W rolach głównych zobaczymy Roberta Więckiewicza i Piotra Stramowskiego. Premiera w Multikinie już 11 maja.

Fabuła filmu skupia się wokół dziennikarskiego śledztwa prowadzonego przez brytyjskiego dziennikarza Stephena Underwooda (Alex Pettyfer, „Jestem numerem cztery”). Mężczyzna dowiaduje się o samobójstwie polskiego żołnierza przebywającego w obozie dla uchodźców i stara się dotrzeć do informacji, co tak naprawdę wydarzyło się w Katyniu. W rolę Michała Łobody, naocznego świadka katyńskich wydarzeń, wciela się Robert Więckiewicz („W ciemności”, „Dom zły”), a jego przyjaciela Andrzeja Nowaka gra Piotr Stramowski („Pitbull. Niebezpieczne kobiety”).

Bilety na pokazy premierowe można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android, Windows Phone oraz iOS.