DLA TYCH ZAGRAJĄ – kto zagra przed Darią Zawiałow i LemONem ?

 


Zostały już tylko dwa tygodnie na zgłoszenia tyskich zespołów do udziału w nietypowym konkursie „Dla Tych Zagrają – nowa fala tyskich brzmień”, gdzie obok jury o zwycięstwie decyduje… publiczność zgromadzona na koncercie! Jest o co walczyć – główną nagrodą jest bowiem koncert na tegorocznym „Święcie Miasta Tychy” u boku takich artystów jak Daria Zawiałow, Krzysztof Zalewski, LemON czy Sylwia Grzeszczak i honorarium w wysokości 2.200 tys. złotych. Termin zgłoszeń mija 11 maja!

Miejskie Centrum Kultury w Tychach zaprasza młode tyskie kapele do wzięcia udziału
w II Przeglądzie Muzycznym pn. „Dla Tych zagrają – nowa fala tyskich brzmień”.
Druga edycja konkursu pozwala na integrację środowiska, zaistnienie zespołów w świadomości lokalnej społeczności i popularyzację ich dorobku artystycznego.

Co należy zrobić, by wziąć udział w konkursie?
Wystarczy być grupą muzyczną związaną z miastem Tychy i wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz przesłać linki do 5 utworów wykonywanych przez zespół, w tym co najmniej dwóch wykonywanych na żywo i – uwaga! Jednego covera piosenki z tekstem autorstwa Wojciecha Młynarskiego! To prawdziwe pole do popisu i szansa na ciekawe interpretacje słów Mistrza Słowa, który zainspirował już np. wspomnianą powyżej Darię Zawiałow (jej „Jeszcze w zielone gramy” podbija serca internautów).

Spośród nadesłanych zgłoszeń organizator zakwalifikuje do Przeglądu maksymalnie
6 zespołów muzycznych, które poznamy 19 maja o 20.00 podczas „IV LOGOS FEST – Tyskiego Festiwalu Słowa, edycja Młynarski”.

Właściwą część konkursu stanowić będzie Koncert finałowy 16 czerwca, podczas którego głos oddany zostanie jury, ale i… publiczności. Wyłonionych zostanie dwóch laureatów, jeden wskazany głosami jury, drugi… liczbą osób uczestniczących w jego koncercie finałowym.

Zespoły mogą zgłaszać się do piątku, 11 maja, godz. 12.00 na mck@mck.tychy.pl

Pełen regulamin oraz karta zgłoszenia do pobrania na stronie www.kultura.tychy.pl