Czy będzie nocna prohibicja w Tychach ?

 


Katowice są kolejnym miastem, które szykuje się do nocnej prohibicji za przykładem Bytomia. W Bytomiu radni zdecydowali, że od 1 lipca w sklepach nie można będzie kupić alkoholu w godz. 23 do 5 rano. Ograniczenia jakie wprowadzają urzędnicy mają przywrócić porządek i dobry wizerunek miast. W Katowicach ograniczenia mają objąć śródmieście.

Zgodnie z ustawą o wychowaniu trzeźwości gminy mają obowiązek do września tego roku ustalić m.in. maksymalną liczbę punktów sprzedaży alkoholu. Mogą też wg uznania ograniczyć sprzedaż alkoholu w sklepach całodobowych.

Obecnie nocną prohibicję rozważają też inne miasta aglomeracji. W Gliwicach trwają spotkania z radami dzielnic. Jednak nie podjęto jeszcze konkretnej decyzji. W Tychach decyzje mogą zapaść po spotkaniach z radnymi po 7 maja.

Co ciekawe w Chorzowie całkowity zakaz handlu nocnego obowiązuje już od 18 lat! Sklepy czynne są tylko do godz. 23. Po zmianie przepisów nie odnotowano ani jednej interwencji w sprawie zakłócenia porządku publicznego. Obecnie w Chorzowie działa 12 sklepów całodobowych na stacjach paliw.


Źródło : https://www.fakt.pl/