Peter Novajovski w GKSie Tychy.

 


Michael Kolarz i Bartosz Ciura przedłużyli o kolejne dwa sezony swoje kontrakty z tyskim zespołem. Zarząd GKS Tychy porozumiał się także z innym defensorem, znanym polskim kibicom z występów w Comarch Cracovii Peterem Novajovskim.

Czeski obrońca Michael Kolarz, mogący pochwalić się również polskim obywatelstwem, spędził w Tychach ostatnie trzy sezony (z kilkumiesięczną przerwą na występy w krakowskiej drużynie). Jego młodszy kolega, Bartosz Ciura ma za sobą już pięć lat gry w trójkolorowych barwach. W minionym sezonie rozegrali oni kolejno 43 i 52 spotkania, w których punktowali 12 i 17 razy.

Nowy nabytek tyszan, Peter Novajovsky jest wychowankiem Slovanu Bratysława. 29-latek większość kariery spędził w ekstraklasowych słowackich zespołach m.in. HC Bańskiej Bystrzycy, HK Dukli Trencin czy HKM Zwoleń, z którym to w 2013 roku zdobył Mistrzostwo kraju. Obrońca ostatnie trzy sezony występował jednak w Comarch Cracovii, z którą dwukrotnie sięgnął po Mistrzostwo Polski. Słowak mierzy 184 cm i waży 85 kg. Kontrakt zawodnika również będzie obowiązywał przez najbliższe dwa lata.


Źródło : http://gkstychy.info/hokej/