Zabawa taneczna z folklorem miejskim.

 


Szkoła podstawowa nr 3 –  29 kwietnia 2018 r., godz. 15:00

Zapraszamy na kolejne warsztaty tańca z muzyką na żywo „Niedzielne spotkania z kawą i poleczką”.

Od stycznia w każdą ostatnią niedzielę miesiąca Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza mieszkańców miasta do siedziby Szkoły Podstawowej nr 3 w Tychach (ul. Wojska Polskiego 10) na tańce połączone z elementami nauki podstawowych kroków oraz zabawy taneczne. Każdorazowo spotkanie rozpoczyna się o godz. 15.00 i trwa do godz. 17.00.

Gospodarzem spotkań jest Kapela Fedaków. To muzycy zafascynowani światem wiejskiej muzyki i energetycznego tańca ludowego, grający zarówno tańce śląskie, jak i te z różnych regionów Polski, a także muzykę mniejszości etnicznych. Na ich instrumentarium składają się między innymi bębenek, baraban, akordeon, cymbały, trąbka i skrzypce.

Gościem specjalnym kwietniowych warsztatów będzie Warszawski Duet Sentymentalny, czyli Gabriela Mościcka i Grzegorz Domański. To para młodych ludzi zafascynowanych tradycją. Grając wspólnie przenoszą publiczność w klimat przedwojennej Polski.

Na warsztaty zapraszamy wszystkich chętnych, niezależnie od wieku. Warto zaopatrzyć się w wygodny strój i buty na płaskim obcasie.

Wstęp jest wolny. Nie ma konieczności rezerwacji miejsc.

„Niedzielne spotkania z kawą i poleczką to propozycja warsztatów tanecznych w ramach cyklu Muzeum Miejskiego w Tychach Kultowe Osiedle A oraz Programu Rewitalizacji dla miasta Tychy.


Źródło : http://umtychy.pl/