Zapowiedź Turnieju o Puchar Ligi.

 


Już w najbliższą niedzielę „Finał Finałów” czyli Turniej o Puchar Tyskiej Ligi Futsalu. Zmagania rozpoczną się od dwóch spotkań barażowych, w których niespodziewanie znaleźli się ubiegłoroczni triumfatorzy czyli Jesiony, którzy sezon zakończyli dopiero na 8 miejscu. O godzinie 9:30 w pierwszym meczu Turnieju Jesiony podejmą ZET Szpilernie, która przegrała 12 ostatnich spotkań ligowych. Każdy inny scenariusz jak zwycięstwo Jesion będzie sporą sensacją. Na zwycięzcę tej pary w ćwierćfinale czekają świeżo upieczeni Mistrzowie – Piwkarzyki, a zatem wszystko wskazuje na to, że w 1/4 finału szykuje nam się prawdziwa futsalowa uczta.

W drugim meczu barażowym o awans do ćwierćfinału spotkają się FCA oraz Centrum. Szanse na awans do ćwierćfinału szacowane są na 50/50. W obu meczach ligowych górą była ekipa Centrum (zwycięstwa 5:3 oraz 3:0), ale to FCA zakończyło sezon na 7 miejscu, natomiast Centrum na 9. O awansie do 1/4 finału moga zatem zadecydować niuanse i dyspozycja dnia. Na wygranego z tej pary czekają z kolei Piłkarscy Emeryci.

O godzinie 10:50 rozpocznie się Turniej Główny i będziemy świadkami pierwszego ćwierćfinału. Jego  bohaterami  będą wymienieni już wcześniej zwycięzcy z pary Jesiony – ZET Szpilernia, którzy z zmierza się z Piwkarzykami.

O 11:30 czeka na kolejne emocjonujące spotkanie.  W ćwierćfinale numer 2 spotkają się młodzi zawodnicy GKS-u Futsal Tychy z Bad Boys. Faworytem tej potyczki są Źli Chłopcy, którzy dwukrotnie pokonali w tym sezonie GKS (5:0 oraz 4:2), ale tyska młodzież wcale nie pozostaje bez szans w tym pojedynku.

Na godzinę 12:15 zaplanowano ceremonię zakończenia sezonu ligowego, podczas której zostaną wręczone puchary i statuetki za wyróżnienia indywidualne. Z trzech kategorii (najlepszy strzelec, najlepszy zawodnik, najlepszy bramkarz) rozstrzygnięcie znamy tylko w tej pierwszej. Królem Strzelców w sezonie 2017.2018 został Michał Michalak z Matadora. O tym który zawodnik i bramkarz otrzymali najwięcej punktów w głosowaniu kapitanów i kierowników drużyn, przekonamy się około godziny 12:30.

Do gry wrócimy dokładnie o godzinie 12:50, kiedy to rozpocznie się ćwierćfinał numer 3. W nim na pewno zagrają Piłkarscy Emeryci, których rywalem będzie ktoś z dwójki: FCA – Centrum.

Na zakończenie 1/4 finału czeka nas niezwykle pasjonująca rywalizacja, w której zmierzą się Hapoel Beer Kebab oraz ATP Matador ’98. Hapoel, który został wicemistrzem TLF, przegrał oba ligowe mecze z Matadorem i z całą pewnością ma sporo do udowodnienia swoim rywalom.

1/2 finału rozpocznie się o godzinie 14:10. W pierwszym półfinale zmierzy się ktoś z pięciu zespołów ZET Szpilernia/Jesiony/Piwkarzyki – Bad Boys/GKS Futsal Tychy.

Z kolei w drugim półfinale trafić na siebie mogą FCA/Centrum/Piłkarscy Emeryci – Hapoel Beer Kebab/ ATP Matador ’98.

Wielki Finał zaplanowany jest na 15:30, a ceremonia zakończenia Turnieju o Puchar Ligi na 16:15.

Dokładnie o 16:30 sezon 2017/2018 przejdzie do historii. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na hale przy al. Piłsudskiego na ostatni dzień z Tyską Ligą Futsalu. Wstęp bezpłatny.


Źródło : http://futsal-tychy.futbolowo.pl