Spotkanie w „Kruczku” w ramach kampanii „Policję tworzą ludzie… twórzmy ją razem”

 


Ponad 200-stu licealistów uczestniczyło w spotkaniu w ramach kampanii promocyjno- informacyjnej pod nazwą „Policję tworzą ludzie… twórzmy ją razem”. Do wstąpienia w policyjne szeregi zachęcali tyscy funkcjonariusze oraz przedstawiciel wydziału doboru i szkolenia katowickiej komendy wojewódzkiej.

Zainteresowanie zawodem policjanta wzbudziło zaciekawienie ponad 200-stu uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Kruczkowskiego w Tychach. Zajęcia odbyły się na sali gimnastycznej, gdzie po części teoretycznej, która zawierała tajniki pracy policjanta, młodzież mogła spróbować swoich sił na przygotowanym torze testu sprawności fizycznej.

Warunki przyjęcia oraz proces rekrutacji przedstawił przedstawiciel Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach podinsp. Andrzej Sira. Z kolei st.asp. Marcin Dziedzic z tyskiej komendy omówił środki przymusu bezpośredniego oraz sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Mundurowi odpowiedzieli na lawinę pytań zadanych przez młodzież zainteresowaną służbą w Policji.

Następnie został zaprezentowany film przedstawiający etap fizycznych zmagań jakie kandydat musi przejść w procesie rekrutacji. Osoby chętne miały możliwość sprawdzić swoich sił na specjalnie przygotowanym torze. Młodzież osiągała dobre wyniki, co pozwoliło przekonać wiele osób, że są w pełni sił by podołać temu etapowi rekrutacji.

Policjanci rozdawali ulotki zawierające podstawowe informacje dotyczące wymagań, które kandydat musi spełniać, a wszelkie informacje dotyczące rekrutacji do służby w Policji można znaleźć na stronie policji śląskiej.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/