Weekend w Tychach: Magda Gessler i uliczni artyści.

 


Sztuka w różnych odsłonach, w tym sztuka gotowania, zagości w weekend w Gemini Park Tychy. W galerii trwa właśnie 5-dniowe, huczne otwarcie. Czego możemy się spodziewać w sobotę i niedzielę? Magdy Gessler, gotujących dzieci, replik starych rowerów oraz artysty, który maluje… piaskiem.

Sztuka i artyści

Chociaż galeria Gemini Park  to nie galeria sztuki, już w ten weekend znajdziemy w niej sporo atrakcji artystycznych. Wszystko za sprawą trwającego tam otwarcia – imprezy, która potrwa aż do niedzieli, a którą wypełnia łącznie ponad 50 różnych imprez i atrakcji.

Tych ostatnich nie zabraknie także w sobotę. Pierwszy dzień weekendu w Gemini Park upłynie pod znakiem sztuki i to w różnych kolorach i odsłonach. Już o godzinie 12 w galerii pojawią się  artyści uliczni, którzy zaprezentują swoje umiejętności. Nie zabraknie tych najpopularniejszych w swoim fachu, czyli mimów, szczudlarzy i bicyklistów.

Fani historii i rowerów będą mieli okazję natomiast zobaczyć repliki najstarszych rowerów, a także spróbować swoich sił ucząc się poruszania jednośladami rodem z początku XX wieku. Ciekawostką będzie spotkanie z pochodzącym z Armenii artystą, TigranemVardikyan,twórcą m.in. karykatur, fresków i animacji piaskowych. Proces powstawania tych ostatnich będzie można w galerii zobaczyć na żywo.

Ponadto, od godz. 12 do godz. 18 odbywać będą się warsztaty artystyczne, podczas których będzie można m.in. ozdobić płócienną torbę, stworzyć filcowy brelok i zaprojektować własny naszyjnik.

Sztuka gotowania i Magda Gessler

Motywem przewodnim niedzielnych atrakcji będzie również sztuka, z tym że sztuka gotowania. Gwiazdą ostatniego dnia otwarcia będzie Magda Gessler, artystka i restauratorka doskonale znana z programów „Kuchenne Rewolucje czy „MasterChef”.

Na specjalnie przygotowanej scenie opowie ona o swoje pasji do gotowania, ulubionych przepisach, tradycji polskiej kuchni, a także o swoich pomysłach na oryginalne potrawy. Z Magdą Gessler w niedzielę będzie można spotkać się 3-krotnie o 14.30, 16.30 i 18 . Gwiazda pojawi się także w kąciku gwiazd, gdzie w godz. 15.30-16 oraz 17-17.30 będzie można  zapozować z nią do wspólnej fotografii i porozmawiać.

Atrakcje kulinarne nie ominą także najmłodszych, zwłaszcza tych, którzy marzą o karierze szefa kuchni. Ciekawi swoich sił w gotowaniu będą mogli wziąć udział w warsztatach kulinarnych, które odbędą się w 3 odsłonach o godz. 14, 15.30 i 17. Pod okiem fachowców dzieci nauczą się przyrządzać tortillę i włoską pizzę.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę na najmłodszych czekać będą także atrakcje w Miasteczku Gemińskich. W sklepach natomiast wciąż będzie można znaleźć promocje i rabaty!