Wywołał alarm przeciwpożarowy – teraz szuka go policja.

 


Policjanci z wydziału kryminalnego tyskiej komendy prowadzą śledztwo w sprawie fałszywego zawiadomienia o zagrożeniu. Za zgodą prokuratora publikujemy wizerunek sprawcy, a wszystkich, którzy rozpoznają mężczyznę prosimy o kontakt z tyskimi śledczymi.

Do zdarzenia doszło w dniu 17 lutego 2018 roku w jednym ze sklepów w Tychach. Mężczyzna w garażu podziemnym tego sklepu wybił w konsoli zabezpieczającej szybkę, a następnie uruchomił alarm przeciwpożarowy czym powiadomił o nieistniejącym zdarzeniu w postaci pożaru, który zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób tj. o czyn z art. 224a.kk. W związku z tym alarmem przeprowadzono ewakuację około 150 osób.

W toku prowadzonego śledztwa wyłoniono wizerunek sprawcy, a do chwili obecnej jego tożsamość nie została ustalona. Wyjaśniający sprawę policjanci uzyskali zgodę prokuratora na publikację jego wizerunku.

Rysopis sprawcy: Mężczyzna w wieku około 20 lat, szczupłej budowy ciała, ubrany w granatową kurtkę zimową, spodnie dresowe koloru ciemnego z jasnym napisem „32” na prawej nogawce w rejonie uda, buty sportowe koloru białego, czapkę zimową z jasnymi wstawkami na górze, plecak koloru zielonego.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości sprawcy, prosimy o osobisty kontakt z policjantami z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Tychach przy al. Bielskiej 46. Z funkcjonariuszami można też kontaktować się telefonicznie pod nr. tel. (32) 325 63 37 lub na adres e-mail: kryminalny@tychy.ka.policja.gov.pl