Sparing : GKS Tychy – KS Polkowice 1:0

W sparingowym meczu rozegranym w Rybniku-Kamieniu, piłkarze GKS Tychy pokonali trzecioligowy KS Polkowice 1:0 (0:0). Bramkę na wagę zwycięstwa tyskiego zespołu zdobył w drugiej połowie Kacper Piątek.

Sparingowe starcie z trzecioligowcem tyszanie rozegrali bez kilku zawodników zmagających się urazami, jednak wszyscy powinni już wrócić do treningów z resztą zespołu w przyszłym tygodniu. Mimo panującej aury, czyli obficie padającego śniegu podopieczni Ryszarda Tarasiewicza stworzyli sobie kilka bramkowych sytuacji.

Zanim w 76. minucie padł jedyny gol, wcześniej „Trójkolorowi” bliscy zdobycia bramki był dwukrotnie Kamil Zapolnik, ale napastnik GKS najpierw po dograniu piłki przez Michała Fidziukiewicza przegrał pojedynek z bramkarzem z Polkowic. Chwilę później w podobnej sytuacji „Zapol” trafił w boczną siatkę.

Bramkową akcję tyszan zakończył młodszy z braci Piątek, który przejął futbolówkę zagraną tuż sprzed linii pola karnego i uderzeniem bez namysłu w długi róg pokonał golkipera klubu z Polkowic.

Mecz z KS był przedostatnią próbą przed rozpoczynającą się za dwa tygodnie rundą wiosenną Nice 1 Ligi. W przyszły piątek, 23 lutego GKS zmierzy się z ligowym przeciwnikiem, Rakowem Częstochowa.

GKS Tychy – KS Polkowice 1:0 (0:0)
1:0 –
 K. Piątek (76.)

GKS Tychy: Jałocha (46. Igaz) – 13. Grzybek (46, 6. Matusiak), 4. Biernat (58, 3. Bielusiak), 93. Bogusławski, 33. Abramowicz (46, 15. Pipia) – 25. Zapolnik, 31. Daniel, 32. Bernhardt (26, 24. Biegański), 8. Grzeszczyk (58, 16. J. Piątek), 18. Nieśmiałowski (46, 77. K. Piątek) – 17. Vojtuš (58, 9. Fidziukiewicz). Trener Ryszard Tarasiewicz.