Tyscy policjanci zatrzymali 24-latka, który zniszczył trzy samochody.

 


Dzięki informacji mieszkańca miasta, tyscy policjanci zatrzymali 24-latka, który zniszczył trzy samochody na terenie miasta. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Sprawca usłyszał już zarzut zniszczenia mienia. Teraz grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Zatrzymanie sprawcy zniszczenia samochodów to kolejny efekt kampanii „Nie reagujesz-akceptujesz”. To właśnie dzięki informacji mieszkańca o tym zdarzeniu policjanci mogli szybko zareagować i zatrzymać sprawcę. Zaraz po zgłoszeniu na miejsce pojechał patrol składający się z policjanta oraz strażnika miejskiego. Mundurowi po krótkim pościgu zatrzymali trzech nietrzeźwych mężczyzn w wieku 20, 21 oraz 24 lat. Stróże prawa znaleźli 3 uszkodzone samochody. Okazało się, że zniszczeń dokonał 24-latek, który tłumaczył swoje zachowanie nadmiarem wypitego alkoholu. Straty wstępnie oszacowano na 4,5 tys. złotych. Sprawca usłyszał wczoraj zarzut zniszczenia mienia, do którego się przyznał. 24-latkowi grozi nawet 5 lat więzienia.

Dziękujemy zgłaszającemu za czujność i szybką reakcję. Pamiętajmy, że nie reagując na przestępstwa, dajemy przyzwolenie na ich popełnianie. Szanse na zatrzymanie potencjalnych przestępców są dużo większe przy współpracy mieszkańców z policją.

Zwłaszcza przestępstwa dotyczące zniszczeń pojazdów są dla ich właścicieli bardzo uciążliwe i niejednokrotnie sprawca zostaje nieuchwytny. W tym wypadku szybka reakcja zgłaszającego, a także trafny opis chuligana, który został przekazany mundurowym, zaowocował.

Dlatego apelujemy do wszystkich osób, które są świadkami przestępstw, by nie pozostawali obojętni i w myśl kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz”, informowali o nich policjantów.