Policjanci skontrolowali ponad 1200 osób za kółkiem.

 


Podczas poniedziałkowych działań p.k. „Trzeźwość” tyscy policjanci przebadali na zawartość alkoholu w organizmie ponad 1200 kierujących. Ponad 400 sprawdzeń dotyczyło kierujących samochodów ciężarowych. Jeden kierowca z osobówki popełnił wykroczenie prowadząc pojazd w stanie po użyciu alkoholu. Kierowco pamiętaj: PIŁEŚ nie JEDŹ!!!

Tyscy policjanci kolejny raz przeprowadzili działania „Trzeźwość”. Ich celem jest przede wszystkim eliminowanie z drogi kierujących pod wpływem nietrzeźwości. Tym razem akcja skierowana była dużej mierze na kierujących samochodami ciężarowymi.

Podczas działań policjanci skontrolowali 1218 osób za kółkiem. 794 kierujących z osobówek oraz 424 kierowców pojazdów ciężarowych. Wśród nich znalazł się jeden kierujący samochodem osobowym, który popełnił wykroczenie prowadząc w stanie po użyciu alkoholu.

Policjanci przypominają że nietrzeźwi kierujący, zwłaszcza pojazdów ciężarowych stwarzają bardzo duże zagrożenie nie tylko dla siebie ale również dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Każda nawet najmniejsza ilość alkoholu w naszym organizmie może zakłócić reakcję na otoczenie na drodze.

Przypominamy, że w Komendzie Miejskiej Policji w Tychach znajduje się samoobsługujące urządzenie do kontroli stanu trzeźwości. Sprawdź sam i bądź pewien, że możesz prowadzić i pamiętaj „PIŁEŚ nie JEDŹ!!!


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/