XI Festiwal Monodramu MOTYF – bilety na mistrzowskie spektakle już w sprzedaży.

 


XI Festiwal Monodramu „MOTYF” w Tychach

Wystąpią:  

14.03.2018 g.18:30 Teatr Mały – Ewa Błaszczyk „Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam”

15.03.2018 g. 18:00 Klub Wilkowyje – Anna Kramarczyk „Calineczka”

18.03.2018 r. g.18:00 Teatr Mały – Wojciech Pszoniak „Belfer” 

Bilety w sprzedaży!

Miejskie Centrum Kultury w Tychach po raz jedenasty jest organizatorem Tyskiego Festiwalu Monodramu, prezentując najciekawsze wydarzenie kulturalne ostatnich lat. Zapraszamy serdecznie na święto jednego aktora zainaugurowane przez Ewę Błaszczyk, z jej najnowszym monodramem „Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam”. Przedstawienie opowiada historię jednej z najbardziej wyrazistych i „słyszanych” dziennikarek swojej epoki – kobiety, której bali się najbardziej wpływowi politycy świata.

Przewidzieliśmy również spektakl dla dzieci „Calineczka” w wykonaniu cudownej Anny Kramarczyk. Pełna magii i uroku inscenizacja baśni Hansa Christiana Andersena; opowieść o maleńkiej Calineczce, narodzonej z kielicha zaczarowanego kwiatu. Ufną i beztroską dziewczynkę porywa Ropucha Aga, szukająca narzeczonej dla swojego syna. Calineczce szczęśliwie udaje się uwolnić, wkrótce jednak trafia na kolejnego kandydata do swej ręki. W podziemnych korytarzach jego domu nasza bohaterka natyka się na przemarzniętą jaskółkę. Ptak budzi w niej wspomnienia i tęsknoty, które pomagają jej odkryć, kim naprawdę jest. Zapraszamy dzieci od 4 roku życia do Klubu Wilkowyje. Wstęp 5 zł

Festiwal zakończy się mistrzowskim monodramem „Belfer” w wykonaniu Wojciecha Pszoniaka. Sztuka  autorstwa belgijskiego dramaturga Jeana Pierre’a Dopagne’a, to historia nauczyciela wykładającego literaturę w szkole dla tzw. trudnej młodzieży. Wyreżyserowany przez Michała Kwiecińskiego spektakl pokazywany był już w kilkudziesięciu krajach na świecie, prowokując do dyskusji i stawiając wiele uniwersalnych pytań.

Przesłuchania konkursowe odbędą się w Miejskim Centrum Kultury w Tychach. Wystąpią artyści z całej polski, Ci z wieloletnim doświadczeniem oraz miłośnicy teatru, prezentując się przed tyską publicznością. Wstęp bezpłatny.