Przebudowa ul. Obywatelskiej. Zalecane przejście dla pieszych [MAPA]

 


Uwaga mieszkańcy! Trwa przebudowa ul. Obywatelskiej w Tychach. W związku z prowadzonymi pracami wytyczone zostało zalecane przejście dla pieszych.

Idąc od ulicy Browarowej warto kierować się w stronę hal chłodniczych, by następnie skręcić w trakt biegnący wzdłuż Potoku Wilkowyjskiego. W ten sposób będzie można ominąć rejon robót drogowych i dostać się na ul. Szkolną.

Przypomnijmy, że obecnie inwestycja prowadzona jest na kilku odcinkach ul. Obywatelskiej, gdzie wprowadzono zawężenia jezdni i obowiązuje ruch wahadłowy, którym steruje sygnalizacja świetlna. Docelowo ulica zostanie rozbudowana na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Mikołowską a Browarową. Oprócz wymiany nawierzchni i poszerzenia jezdni powstaną chodniki, ścieżka rowerowa, zjazdy do posesji, a przepust na Potoku Tyskim zostanie wymieniony na nowy. Ponadto na wysokości dojazdu do zlokalizowanych w tym rejonie chłodni wybudowane zostanie czterowlotowe rondo (szerokość jezdni wyniesie 7 metrów, a pierścienia najazdowego 2 metry). Przybędzie także 19 stanowisk postojowych równoległych do drogi oraz 8 miejsc prostopadłych (przy drodze do chłodni). Zaprojektowano dwa przystanki autobusowe z zatokami oraz cztery bez zatok. Nowa droga zostanie odwodniona i oświetlona.

Wykonawcą zadania została wyłoniona w drodze przetargu firma SKANSKA S.A. Wartość umowy to nieco ponad 9 mln. zł. Całe zadanie powinno mieć swój finał jesienią.


Źródło : http://mzuim.tychy.pl/