Tyscy piłkarze trenują w Grodzisku Wielkopolskim.

 


Po niedzielnym meczu kontrolnym z Lechem Poznań piłkarze GKS Tychy dostali wolne popołudnie. Poniedziałek na zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim był jednak bardzo intensywny, bowiem rozpoczął się już wczesnym rankiem.

W trakcie trwania obozu tyszanie mają zaplanowane dwa dni, w których czekają ich aż trzy jednostki treningowe. Pierwszy z nich przypadł właśnie na poniedziałek, dlatego już o świcie zawodnicy zaliczyli kilkudziesięciominutowy trening tlenowy. Były jeszcze zajęcia na siłowni oraz popołudniu na boisku.

Sytuacja kadrowa tyskiego zespołu z dnia na dzień się poprawia. W każdym z trzech dotychczasowych sparingów 45 minut rozegrał kapitan GKS, Łukasz Grzeszczyk, który niemal całą jesień stracił przez kontuzje. Do gry powrócił także Piotr Ćwielong, a bliscy wznowienia treningów z pełnym obciążeniem są Marek Igaz, Adrian Łuszkiewicz oraz Maciej Mańka.

W ostatnim czasie drobne problemy z mięśniem czworogłowym miał z kolei Daniel Tanżyna, ale po krótkiej rehabilitacji na miejscu, podstawowy obrońca „Trójkolorowych” w poniedziałek wieczorem zamelduje się w Grodzisku i od wtorku rozpocznie pracę z zespołem.

– To cieszy, bo na szczęście nie były to poważniejsze urazy. Praktycznie we wtorek wszyscy zawodnicy będą trenować na pełnych obrotach, dlatego myślę, że na kolejne gry kontrolne nasze możliwości wyboru będą już zdecydowanie większe – mówi Ryszard Tarasiewicz, trener GKS Tychy.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/