Future Shorts Zima w Klubie Wilkowyje MCK

 


8 lutego o godz. 19.00 zapraszamy do Klubu Wilkowyje MCK (ul. Szkolna 94) na pokaz krótkich metraży Future Shorts Zima. W programie 6 propozycji, w tym fabuł, dokumentu, teledysku i eksperymentu, pochodzących m. in. z Wielkiej Brytanii, Belgii i Holandii, Brazylii.

Koniec roku skłania ku podsumowaniom i przemyśleniom na temat minionego czasu, ale także ku snuciu spektakularnych planów na przyszłość. Zimowa selekcja Future Shorts oscyluje właśnie wokół szeroko pojętej kategorii czasu. W programie bowiem m. in. dokumentalny portret zegarmistrza, który czas “stwarza”, nostalgiczna podróż bohaterki filmu “Cilaos”, związana z godzeniem się z przeszłością, natomiast optymistyczny wymiar czasu jako oczekiwania na nowe doświadczenia odnajdziemy w historii Joan, spragnionej nowych wyzwań i z niecierpliwością patrzącej w przyszłość. Z pewnością w którejś z tych charyzmatycznych postaci odnajdziesz samego siebie.Future Shorts Zima to program złożony z 6 krótkometrażowych filmów, w tym fabuł, dokumentu, teledysku i eksperymentu, pochodzących m. in. z Wielkiej Brytanii, Belgii i Holandii, Brazylii.

PROGRAM

1. The Watchmaker

reż. Céline Embleton, Wielka Brytania 2016, dokument, 9 min.

Poetycki portret irańskiego zegarmistrza, którego filozoficzna zaduma nad rzemiosłem zaprasza do refleksji nad tym, jak my ścieramy się z czasem w pędzącym świecie.

2. The Summer Movie

reż. Emanuel Mare, Belgia 2016, fabuła, 30 min.

Jest lato. Philippe jedzie samochodem z rodziną na wakacje. Nikt nie przejmuje się turystami, miejscami postojowymi, sierpniowym słońcem, a to niepokoi Philippe. Ma ochotę wracać, ale powstrzymuje go przed tym 9-letni syn, Balthazar.

3. The Combine

reż. Tina Rivera, Stany Zjednoczone 2017, teledysk, 4 min.

Psychodeliczna wizja okresu żniw z zastosowaniem techniki lo-fi

4. Cilaos

reż. Camilo Restrepo, Francja 2017, fabuła, 13 min.

Kobieta wyrusza na poszukiwania swojego ojca, aby dotrzymać obietnicy złożonej umierającej matce. Wiedziona jest rytmem Maloya, rytualnej pieśni z wyspy Reunion. Cilaos to więzy, które wiążą zmarłych i żyjących.
5. Wild Horses

reż. Rory Stewart, Wielka Brytania 2017, fabuła, 26 min.

Joan od okresu adolescencji jest unieruchomiona w domu z powodu zespołu chronicznego zmęczenia. Kiedy jednak trener zachęca ją, aby bardziej się starała, ona daje się ponieść emocjom i ryzykując nawrót choroby, opuszcza dom w poszukiwaniu nowych doznań. Oraz konia

6. Green Screen Gringo

reż. Douwe Dijkstra, Holandia, Brazylia 2016, eksperyment/dokument, 16 min.

Za zielonym ekranem cudzoziemiec odkrywa czarującą, lecz wzburzoną Brazylię, gdzie ulice są sceną dla polityki, sztuki i uczuć, a gringo może się temu tylko przyglądać.

Łączny czas pokazu: 98 min.

Wstęp na wydarzenie wolny.

Klub Wilkowyje MCK, (ul. Szkolna 94, tel. 32 227 26 22,klub@mck.tychy.pl)