Sprawdź na co idą Twoje pieniądze.

 


Mieszkańcy Tychów mogą łatwo i szybko sprawdzić, jak wygląda budżet miasta na 2018 rok i dowiedzieć się ile pieniędzy z ich podatku gmina przeznacza dziennie na funkcjonowanie komunikacji miejskiej, lokalnej szkoły czy na oświetlenie ulic. I wcale nie trzeba przeglądać złożonej z wielu stron uchwały budżetowej.

Żeby sprawdzić te informacje, wystarczy wejść na stronę nacoidamojepieniadze.pl.

Wszystkie informacje na stronie są przygotowywane na podstawie uchwały budżetowej miasta.  W oparciu o nią budżet został podzielony na kategorie tematyczne np. oświata i wychowanie, transport i łączność, pomoc społeczna, sport, kultura czy ochrona zdrowia. Mieszkaniec – wpisując wysokość swojego wynagrodzenia brutto – może sprawdzić, jak gmina dysponuje jego pieniędzmi z podatków.

– Uchwała budżetowa to dokument składający się z kilkudziesięciu stron. Nie każdy ma czas i ochotę na zapoznanie się z nim. Teraz w sposób jasny i bardzo czytelny mieszkańcy mogą zobaczyć jak wydawane są ich pieniądze oraz jakie są główne źródła przychodu gminy w tym roku.  Wszystko można sprawdzić w ujęciu dziennym lub miesięcznym. Chcemy pokazać, w jakim stopniu, płacąc podatki każdy z mieszkańców przyczynia się do rozwoju swojego miasta – mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Na stronie nacoidamojepieniadze.pl oprócz tyskiego budżetu można znaleźć także budżet m.in. Bydgoszczy, Wodzisławia Śląskiego, Lublina, Poznania, Sopotu czy Mysłowic.


Źródło : http://www.radioexpress.pl/