Raport medyczny tyskich hokeistów.

 


Z pewnością nie najlepiej będą wspominali piątkowy pojedynek z Orlikiem Opole Joonas Huovinen oraz Miroslav Jachym. Obaj zawodnicy do Tychów wrócili z kontuzjami, które wykluczają ich z gry na najbliższe kilka dni.

O szczęściu w nieszczęściu może mówić Joonas Huovinen. Młody Fin znakomicie zadebiutował w tyskich barwach, bowiem już w pierwszej tercji spotkania z PGE Orlikiem Opole wpisał się na listę strzelców. Niestety była to pierwsza i ostatnia odsłona, w której Huovinen pojawił się na lodzie. Napastnik zmaga się z urazem w stawie ramiennym. Oznacza to, że czeka go około 10 dniowa przerwa od hokeja.

Również Miroslav Jachym nie zaliczy do udanych debiutu w GKS. Obrońca ma problemy z plecami, ale nie jest to poważny uraz. Występ w niedzielnym pojedynku z JKH GKS Jastrzębie nie jest jeszcze wykluczony. Decyzja w tej sprawie zapadnie po porannym rozjeździe przed meczem.

Póki co pod znakiem zapytania stoi powrót do składu Michaela Kolarza. Obrońca ma problemy z palcem, które uniemożliwiają mu występ w trójkolorowych barwach. Prawdopodobnie Kolarz w najbliższym czasie będzie już zdolny do gry.

Do treningów powrócił również Adam Bagiński, który po spotkaniu z Polonią Bytom miał drobne problemy ze zdrowiem. Decyzja kiedy doświadczony napastnik wystąpi w meczu należy w tym momencie jedynie do sztabu szkoleniowego.


Źródło : http://gkstychy.info/hokej/