Gleb Klimenko i Artyom Mentsiuk ostatnimi wzmocnieniami tyskiego GKS-u.

 


Napastnicy zza wschodniej granicy są ostatnimi wzmocnieniami tyskiej drużyny przed decydującą fazą rozgrywek Polskiej Hokej Ligi.

Gleb Klimenko to doświadczony rosyjski napastnik, który ma na swoim koncie dziewięć sezonów w KHL. Jego największym sukcesem jest zdobycie Pucharu Gagarina z drużyną Ak Bars Kazań w 2009 roku. W trakcie sezonu 2016/17 Klimenko przeniósł się na Białoruś, do zespołu Neman Grodno, gdzie stał się klubowym kolegą Grzegorza Pasiuta. Grodno to aktualny Mistrz Białorusi.

34-latek mierzy 174 cm i waży 81 kg. W tegorocznych rozgrywkach białoruskiej ekstraligi zagrał w 27 meczach, podczas których zdobył 16 punktów za 5 bramek i 11 asyst.

Czwartym wzmocnieniem tyszan jest Artyom Mentsiuk. 27-latek niemal całą karierę spędził  w swoim macierzystym klubie Khimik-SKA Novopolotsk. Obaj zawodnicy świetnie znają się z innym tyskim hokeistą – Ilyą Kaznadziejem, z którym w ubiegłym sezonie występowali właśnie w Grodnie.

Białorusin ma 188 cm wzrostu i waży 88 kg. W tegorocznych rozgrywkach wystąpił w 31 meczach Khimik Novopolotsk, w których zdobył 16 bramek i 14 asyst.


Źródło : http://gkstychy.info/hokej/