Policjanci skontrolowali blisko 1200 kierujących.

 


Podczas poniedziałkowych działań p.k. „Trzeźwość” tyscy policjanci przebadali na zawartość alkoholu w organizmie niemal 1200 kierujących. Spośród wszystkich sprawdzanych kierowców, jeden zdecydował się wsiąść za kółko na „podwójnym gazie”. Kierowco pamiętaj: PIŁEŚ nie JEDŹ!!!

Tyscy policjanci kolejny raz przeprowadzili działania „Trzeźwość”. Ich celem jest przede wszystkim eliminowanie z drogi kierujących pod wpływem nietrzeźwości.

Podczas działań policjanci skontrolowali niemal 1200 osób za kółkiem. Wśród nich znalazł się jeden kierujący, który prowadził samochód po użyciu alkoholu popełniający tym samym wykroczenie.

Policjanci przypominają że nietrzeźwi kierujący stwarzają bardzo duże zagrożenie nie tylko dla siebie ale również dla swoich pasażerów i pozostałych uczestników. Każda nawet najmniejsza ilość alkoholu w naszym organizmie może zakłócić reakcję na otoczenie na drodze.

Przypominamy, że w Komendzie Miejskiej Policji w Tychach znajduje się samoobsługujące urządzenie do kontroli stanu trzeźwości. Sprawdź sam i bądź pewien, że możesz prowadzić i pamiętaj „PIŁEŚ nie JEDŹ!!!.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/