LKS Studzionka i Iskra Pszczyna partnerami tyskiego GKS-u.

 


W ostatnim czasie umowy partnerskie z GKS Tychy podpisały kolejne kluby. Do coraz większej rodziny partnerów tyskiego klubu dołączyła LKS Studzionka i Iskra Pszczyna.

Podpisanie umowy partnerskiej z zielono-czarno-czerwonych klubem wiąże się z korzyściami na wielu płaszczyznach. Będzie to m.in. wymiana doświadczeń w kwestiach szkoleniowych, możliwość wyprowadzania drużyn na meczach Nice 1 Ligi przez młodych piłkarzy, czy wsparcie w zakresie marketingowym.

– Konsekwentnie poszerzamy grono klubów z regionu, z którymi chętnie nawiązujemy współpracę. Jesteśmy otwarci na kluby nie tylko z Tychów, czego potwierdzeniem jest formalna współpraca z LKS Studzionka i Iskrą Pszczyna. Liczymy, że dzięki temu zainteresowanie naszym klubem wśród zawodników i mieszkańców Studzionki oraz Pszczyny jeszcze bardziej się zwiększy, a obie strony wyciągną z tej współpracy jak najwięcej korzyści – mówi Grzegorz Bednarski, Prezes Zarządu Tyski Sport S.A.

LKS Studzionka

Klub istnieje od 1953 roku, wtedy jako LZS, a od 1993 po uzyskaniu osobowości prawnej już jako LKS, był klubem jednosekcyjnym o profilu piłka nożna. Od paru lat, pod skrzydłami LKS-u, rozwija się sekcja skata sportowego. Barwy klubu to czerwień i biel. Od 1998r. drużyna rozgrywa mecze w klasie „A” podokręgu tyskiego, dwuletnim przerywnikiem był awans do klasy okręgowej wywalczony w 2012 roku.

Obecnie w LKS Studzionka skupiona jest drużyna: seniorów, trampkarzy młodszych i młodzików. W sumie około 70 zawodników, prowadzonych przez dwójkę trenerów z licencjami UEFA B i C.

– Chcąc się rozwijać, cały czas szukamy partnerów do współpracy z klubem. Mamy nadzieję że współpraca z GKS Tychy spowoduje m.in. wzrost zainteresowania piłką nożną wśród dzieci i młodzieży, podniesie nasze umiejętności organizacyjne i szkoleniowe, co w efekcie zaowocuje lepszymi wynikami sportowymi, tak młodych jak i starszych zawodników – mówi Kazimierz Wierzyński, Prezes LKS Studzionka.

Iskra Pszczyna

Oficjalnie nazwa Iskra pojawiła się w 1961 roku, lecz historia Iskry rozpoczęła się w roku 1951.

Przez wiele lat drużyna seniorów do sezonu 1978/79 brała udział w rozgrywkach najczęściej w klasie A. W 1988r. Henryk Mańdok stworzył szkółkę piłkarską, którą prowadził z przerwami przez 11 lat, był też w międzyczasie kierownikiem I drużyny piłkarskiej, która w latach 1993-1999 grała w klasie okręgowej, spadła do klasy A, potem B, by w 2002 osiągnąć znowu klasę A i okręgową w 2004 r.

W 2011 roku zespół seniorów pod wodzą Jana Żurka awansował do IV ligi. Spory sukces odnotowały także drużyny młodzieżowe. Mistrzostwo zdobyły żaki z rocznika 2000, zaś drugie wicemistrzostwo żaki z rocznika 2001. Swoje rozgrywki wygrali także trampkarze młodsi rocznik 1998-1999, a wicemistrzem zostali trampkarze starsi. Obecnie pierwsza drużyna występuje w lidze okręgowej.

Oprócz pierwszego i drugiego zespołu seniorów, w klubie prowadzona jest także sekcja młodzieżowa, w której skupionych jest kilka zespołów.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/