Daniel Tanżyna przedłużył kontrakt. Wojciech Szumilas wypożyczony do Legionovii.

 


Podstawowy obrońca GKS w ostatnich latach, Daniel Tanżyna przedłużył dzisiaj wygasający z końcem czerwca bieżącego roku kontrakt z tyskim klubem. Nowa umowa 28-letniego zawodnika będzie obowiązywać do 30 czerwca 2019 roku.

„Dixon” do tyskiej drużyny trafił przed rozpoczęciem sezonu 2015/16 i w wielu spotkaniach pokazał, że jest bardzo ważną postacią w defensywie zielono-czarno-czerwonych. Dotychczas w trójkolorowych barwach rozegrał 77 ligowych spotkań, w których zdobył 5 bramek.

– Daniel udowodnił swoją wartość na boisku, dlatego naturalnym krokiem było przedłużenie umowy. Jesteśmy zadowoleni z jego postawy zarówno na boisku, jak i poza nim, gdzie również wykazuje się dużym profesjonalizmem. Danielowi i sobie życzymy kolejnych dobrych meczów w barwach GKS Tychy – mówi Grzegorz Bednarski, Prezes Zarządu Tyski Sport S.A.


Wojciech Szumilas najbliższe miesiące spędzi w Legionovii Legionowo. 21-letni pomocnik trafił dzisiaj do drugoligowej drużyny na zasadzie wypożyczenia obowiązującego do końca sezonu 2017/18.

„Szumi” do pierwszego zespołu GKS trafił przed rozpoczęciem rundy wiosennej sezonu 2013/14 z APN GKS Tychy. Kolejną kampanię ligową spędził na wypożyczeniach w dwóch trzecioligowych klubach – jesienią grał w Górniku Wesoła, natomiast wiosną był zawodnikiem BKS Stal Bielsko-Biała. Dotychczas w trójkolorowych barwach rozegrał 33 mecze i strzelił 2 bramki.

– Chcemy, aby Wojtek w dalszym ciągu się rozwijał, a w jego wieku najważniejsza jest regularna gra. W związku z tym pojawił się temat wypożyczenia do Legionovii, na który – po konsultacji z samym zawodnikiem – przystaliśmy. Życzymy Wojtkowi powodzenia – mówi Krzysztof Bizacki, Doradca Zarządu ds. sportowych tyskiego klubu.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/