Uwaga nowa metoda oszustek podających się za policjantki.

 


Dwie kobiety podające się za policjantki wchodzą do mieszkań i zabierają karty kredytowe przekonując ich właścicieli, że mogą mieć one związek z przestępstwem. Wyłudzają numery pin do kart i twierdzą, że rozwiążą sprawę i wrócą oddać kartę. Taką metodę działania zastosowały wczoraj dwie kobiety i dwukrotnie im się to udało.

Przestrzegamy przed oszustkami, które podając się za policjantki wchodzą do mieszkań i twierdzą, że muszą zabezpieczyć karty kredytowe, gdyż mogą być zagrożone przez działalność przestępczą innych osób. Łatwowierne osoby z przerażeniem słuchają opowieści rzekomych policjantek oddając im karty kredytowe wraz z pinem. Niestety opisywana metoda dwukrotnie przyniosła skutek i właściciele stracili swoją własność. W jednym przypadku z karty 71-letniej kobiety oszustki wybrały blisko 2 tys. złotych. Podające się za policjantki kobiety miały legitymować się plastikowymi plakietkami. Pamiętajmy, że nieumundurowani policjanci powinni posiadać legitymację policyjną. W związku z tym zdarzeniem przypominamy jak wyglądają legitymacje policjantów:

Prawdziwe policyjne legitymacje mają formę karty wykonanej z wielowarstwowego poliwęglanu o formacie zbliżonym do kart płatniczych czy dowodów osobistych. Posiadają beżowo-niebieskie tło z widocznymi powtarzającymi się napisami POLICJA.

Rewersowa strona legitymacji posiada duży złoty napis POLICJA, wizerunek twarzy policjanta oraz numer legitymacji. Beżowo-niebieskie tło znajduje się tylko po prawej stronie.

Zastosowane zabezpieczenia, takie jak hologram, farba zmienna optycznie czy druk wypukły, chronią nowe legitymacje służbowe policjantów przed podrobieniem i przerobieniem.

 

   


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/