Podsumowanie działań „Prędkość”.

 


Tyscy policjanci przeprowadzili działania „Prędkość”, podczas których na „celowniku” byli kierowcy przekraczający dozwoloną prędkość. Na radar wpadło 138 kierujących, jeden z nich stracił prawo jazdy. Kierowco PAMIĘTAJ, że zbyt szybka jazda kończy się tragicznymi w skutkach zdarzeniami drogowymi.

Celem działań „Prędkość”, które odbyły się w miniony piątek, było zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na drodze. W trakcie działań policjanci wykorzystywali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Po raz pierwszy stróże prawa skorzystali także z nowoczesnego lasera TruCAM.

Podczas prowadzonych działań policjanci skontrolowali 153 pojazdów, z czego dla 138 kierujących powodem kontroli była nadmierna prędkość. 25-letni kierujący na ul. Sikorskiego jadąc volkswagenem ponad 100 km/h na obszarze zabudowanym stracił swoje prawo jazdy. Jazda z „ciężką nogą” niesie za sobą niebezpieczeństwo spowodowania wypadku, w którym skutki są znacznie poważniejsze niż w przypadku powstania zdarzenia drogowego kierowców nieprzekraczających dozwolonej prędkości.

Wyniki przeprowadzonych działań świadczą o tym, że pomimo licznych apeli oraz cyklicznych przedsięwzięć, kierowcy nadal lekceważą przepisy i ryzykują zagrażając bezpieczeństwu wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Kierowco PAMIĘTAJ, że zbyt szybka jazda kończy się tragicznymi w skutkach zdarzeniami drogowymi.