Damian Nieśmiałowski wrócił do GKS-u Tychy.

 


Po półtorarocznym okresie gry w Garbarni Kraków do tyskiego klubu wraca Damian Nieśmiałowski. Ponadto wygasający z końcem obecnego sezonu kontrakt zawodnika został przedłużony o dwa lata.

Nieśmiałowski trafił do – wówczas trzecioligowej – Garbarni przed rozpoczęciem sezonu 2016/17. W całych rozgrywkach rozegrał 25 spotkań, w których zdobył jednego gola, czym walnie przyczynił się do awansu krakowskiej drużyny na drugoligowy poziom.

Po zakończeniu sezonu tyski klub postanowił przedłużyć wypożyczenie młodego skrzydłowego, który w Garbarni występował na lewej stronie obrony, o kolejne dwanaście miesięcy. W umowie znalazł się jednak zapis pozwalający skrócić ten okres już po zakończeniu rundy jesiennej, z którego GKS skorzystał.

– Dla rozwoju Damiana wypożyczenie do Garbarni było świetnym posunięciem. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy regularnie występował na trzecio i drugoligowym poziomie, dlatego naturalne, że teraz powinien otrzymać również szansę w naszym zespole – mówi Grzegorz Bednarski, Prezes Zarządu Tyski Sport S.A.

Jesienią obecnego sezonu „Nieśmiał” również miał pewne miejsce w wyjściowym składzie drugoligowca, bowiem łącznie w barwach drużyny z Rydlówki rozegrał 16 ligowych meczów, za które zbierał pozytywne recenzje.

– To chłopak stąd, urodzony i wychowany w tyskim środowisku, a dodatkowo przemawia za nim atut statusu młodzieżowca. Liczymy na niego w nadchodzącej rundzie wiosennej – dodaje Krzysztof Bizacki, doradca Zarządu ds. sportowych.

W dniu dzisiejszym obowiązujący jeszcze przez pół roku kontrakt młodego gracza z GKS został przedłużony. Nowa umowa została zawarta do 30 czerwca 2020 roku.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/