Czy Arkadiusz Milik definitywnie pożegna się z Neapolem ?

 


Im bliżej otwarcia styczniowego okna transferowego, tym coraz więcej pojawia się spekulacji na temat przyszłości Arkadiusza Milika. W ostatnich tygodniach sporo mówiło się o możliwym wypożyczeniu napastnika do innego klubu, ale jak wynika z tych najświeższych informacji, niewykluczone, że Polak definitywnie zmieni otoczenie.

Przypomnijmy, że Milik w ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy dwukrotnie zrywał więzadła krzyżowe (w dwóch różnych nogach – red.), co mocno wyhamowało jego karierę. Reprezentant Polski na początku nowego roku ma wrócić do gry, ale jego szanse na regularne występy w Napoli są dość niewielkie. Dlatego też w klubie z Kampanii myślano o wypożyczeniu napastnika do słabszej drużyny, by tam mógł się ograć i wrócić do optymalnej formy. W tym kontekście najczęściej wymieniano Chievo Werona.
„Tuttosport” donosi jednak, że do gry wkroczył kolejny klub, który chce pozyskać Arkadiusza Milika na zasadzie definitywnego transferu. Chodzi o Torino, które zamierza zaproponować Napoli Adema Ljajicia w ramach wymiany. Serb coraz częściej sprawia poważne problemy wychowawcze i dlatego w Turynie chcą skorzystać z okazji i oddać go do innego klubu.
Urodzony w Tychach 23-letni Milik trafił do Neapolu w lecie 2016 roku z Ajaksu Amsterdam. Na San Paulo zapłacono za niego aż 32 miliony euro.
W trwającym sezonie napastnik wystąpił na wszystkich frontach w zaledwie pięciu meczach. W tym czasie udało mu się strzelić dwa gole.

Źródło : http://pilkanozna.pl/