Wyniki IV edycji Tyskiego Banku Kultury.

 


Komisja Konkursowa IV edycji Tyskiego Banku Kultury w składzie: Beata Wąsowska- artystka malarka;  dr hab. Ryszard Czernow- operator filmowy, fotograf; Paweł Drzewiecki- aktor i reżyser teatralny, spośród 25 wniosków, które znalazły się w II etapie konkursu, po zapoznaniu się z wszystkimi pomysłami inicjatyw kulturalnych, po długotrwałych obradach, w drodze oceny merytorycznej wybrała 7 projektów, które zrealizujemy w 2018 roku. Będą to:

1) Premiera spektaklu „Linoleum” Teatr OdRuchu– projekt autorstwa Moniki Szydłowieckiej, zakładający stworzenie spektaklu w estetyce teatru ruchu i tańca, zdobył najwięcej, bo aż 54 punkty, w ocenie merytorycznej Jury.

2) „Sztuka na różnych płaszczyznach, czyli różne formy prezentowania sztuki malarskiej” – czyli wystawa twórczości malarskiej autora projektu Bartosza Hadrysia połączona z prezentacją tej twórczości na tkaninie odzieżowej. Jury przyznało temu projektowi 50 punktów.

2) Ex aequo 50 punktów zdobył projekt Michała Lipińskiego zatytułowany „Lipiński”, który ma za pomocą vloga ukazać „od kuchni” pracę muzyków i producentów nad tworzeniem muzyki.

4) „Muzyka w wizualizacji elektronicznej” – projekt Barbary Dutkiewicz i Janusza Pietruchy. Pomysł stworzenia serii warsztatów z prelekcją o tematyce „Muzyka, ruch i nowe technologie” i „Między ruchem ciała, a muzyką” oraz koncert multimedialny „Wizualizacja muzyki: muzyka – ruch – nowe technologie” Jury doceniło przyznając 48 punktów.

5) Wydanie książki z bajkami dla dzieci „Przygody zbója Barubara” – bajki tyskie, autorstwa Bartłomieja Szymczyka. Za pomysł wydania bajek, których akcja dzieje się w Tychach, w miejscach dobrze znanych tyszanom Jury przyznało 47 punktów.

6) „Tyski Szlak Kobiet – spacerownik”, autorka Alina Bednarz przedstawi historię Tychów śladami kobiet związanych z naszym miastem, które miały duży wpływ m.in. na jego rozwój. Publikacja książkowa będzie zawierać opisy 3 tras wraz z mapą, a wszyscy chętni będą mogli wraz z autorką wybrać się na trzy spacery według opisanych tras. Projekt uzyskał 45 punktów.

7) Nagranie studyjne albumu zespołu SznapsMaszyna, który w swojej twórczości bazuje na oryginalnych melodiach oraz tekstach ludowych kultury śląskiej uzyskał 43 punkty i tym samym jest ostatnim projektem zakwalifikowanym do realizacji w IV TBK.

Laureatom serdecznie gratulujemy!
Wszystkim, którzy nadesłali swoje wnioski do Tyskiego Banku Kultury bardzo dziękujemy! To dzięki Waszym pomysłom poziom tegorocznej edycji był bardzo wysoki a Komisja Konkursowa miała nie lada wyzwanie!


Źródło : http://tbk.kultura.tychy.pl/