Gwiazdka w Teatrze Małym – Artyści z Kobióra w świątecznym repertuarze.

 


Teatr Mały – 21 grudnia 2017r., godz. 18:00

GWIAZDKA W TEATRZE MAŁYM

Artyści z Kobióra w świątecznym repertuarze
Bilety w cenie 20 zł
godz. 18.00
Spektakl na motywach powieści Charlesa Dickensa w wykonaniu Kobiórskiego Teatru Kulturalnego
Obsada: Alojz Brańczyk, Andrzej Chlebicki, Tomasz Dzięgielewski, Katarzyna Goździk, Agnieszka Kijas, Adam Klemiński, Rafał Leonard, Magdalena Magiera, Tomasz Malcharek, Izabela Szpak, Marek Tomczok, Jerzy Zawadzki, Janusz Żebrowski
opracowanie i reżyseria: Romuald Kłakus
obsługa techniczna: Andrzej Chlebicki
Kobiórska wersja „Opowieści Wigilijnej” różni się nieco od Dickensowskiej. Historię przemiany bezwzględnego skąpca Ebenezera Scroogea przybliża jego pies, który w Wigilię postanawia przemówić ludzkim głosem. Skąpiec ma zamiar spędzić Boże Narodzenie w swoim kantorze, bo uważa to święto za wymysł szaleńców i głupców, którzy nie potrafią w życiu do niczego dojść. Wtedy na scenie dochodzi do starcia – z nieba zstępuje anioł, a z czeluści piekieł wyłaniają się diabły. Tak oto na oczach widza toczy się walka pomiędzy siłami dobra i zła. Pytanie brzmi: kto zwycięży?
godz. 19.00 foyer teatru
Koncert Kolędowy w wykonaniu Zespołu Pieśni Kobiórzanie połączony ze świątecznym kiermaszem
Kierownik muzyczny: Marcin Tuszyński
Akompaniament: Tadeusz Pomierny
organizacja kiermaszu: Maria Żebrowska
W ramach kiermaszu sprzedawane będą świąteczne słodkości, ozdoby oraz płyty „Kobiórzanie spiywajom” oraz „Kukułeczka kuko”. Będzie można też zakupić książkę „Kobióneria. Dzieje Teatru z Kobióra” wraz z autografem autorki Agnieszki Kijas.

Źródło : http://umtychy.pl/