Tychy News Partnerem Medialnym Tyskiej Ligi Futsalu.

 


Niezmiernie miło jest nam poinformować, że portal Tychy News objął patronat medialny nad Tyską Ligą Futsalu. Te amatorskie futsalowe zmagania, są rozgrywane w naszym mieście od 8 lat i cieszą się ogromną popularnością wśród miłośników tej odmiany gry piłki nożnej. W obecnym sezonie udział w rozgrywkach bierze 11 zespołów. Po 8 kolejkach dość nieoczekiwanym liderem jest Hapoel Beer Kebab. Dla Ekipy z Bierunia Starego to pierwszy sezon w Tyskiej Lidze Futsalu, dlatego jak na beniaminka ich pierwsze miejsce w tabeli jest sporym zaskoczeniem. Tytułu sprzed roku bronią Jesiony, które w tym sezonie zawodzą jednak na całej linii zajmując odległe 9 miejsce.

Na zakończenie sezonu 2017/2018, które jest zaplanowane na koniec marca przyszłego roku, zostanie rozegrany Turniej o Puchar Tyskiej Ligi Futsalu, podczas którego odbędzie się ceremonia zakończenia wraz z wręczeniem Pucharów i nagród indywidualnych. Rozegrane do tej pory mecze, obfitowały w liczną liczbę goli i  nie zawodziły kibiców, którzy  pojawiają się na trybunach. Do rozegrania pozostało jeszcze 14 kolejek, a dotychczasowe wyniki pokazują, że walka o Mistrzostwo Tyskiej Ligi Futsalu, będzie toczyła się do ostatniej kolejki.

W związku z rosnącym zainteresowaniem, w planach utworzenie jest 2 ligi, w której będą mogły wziąć udział nowe zespoły, które zgłoszą chęć gry przed startem sezonu 2018/2019.

Mecze Tyskiej Ligi Futsalu rozgrywane są w weekendy na nowoczesnej hali mieszczącej się przy al. Piłsudskiego 20. Wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny.

Więcej informacji na oficjalnej stronie internetowej ligi: www.futsal-tychy.futbolowo.pl, na której można znaleźć m.in. tabelę, wyniki, relacje czy statystyki obecnych rozgrywek.

Zapraszamy!