Teddy Bear Toss już 1 grudnia podczas meczu GKS Tychy – MH Automatyka Gdańsk.

 


W piątek, 1-ego grudnia podczas meczu 23. kolejki PHL: GKS Tychy – MH Automatyka Gdańsk na Stadionie Zimowym w Tychach odbędzie się V edycja akcji Teddy Bear Toss.

Przypomnijmy, że Teddy Bear Toss polega na tym, że kibice przynoszą na mecz pluszowe maskotki (najlepiej nowe), które po pierwszej bramce strzelonej przez drużynę gospodarzy zostają rzucone z trybun na taflę, a następnie zebrane przez zawodników oraz obsługę lodowiska i przekazane na cel charytatywny.

W ubiegłym roku akcja odbyła się podczas meczu tyskich hokeistów z TMH Tempish Polonią Bytom. Maskotki trafiły na taflę „na raty” – w 31 minucie spotkania część zabawek poleciała na lód po strzale jednego z tyskich zawodników, jednak sędziowie po krótkiej naradzie nie uznali wyrównującego gola. „Co się odwlecze to nie uciecze” i w 43 minucie oraz 36 sekundzie pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył debiutujący wtedy Jan Semorad, a kibice mogli dokończyć Teddy Bear Toss.

Czy w tym roku uda nam się pobić rekord? Jesteśmy przekonani, że przy Waszym wsparciu tak!

Liczba pluszaków zebranych podczas poszczególnych edycji:
06.12.2016 GKS Tychy – TMH Tempish Polonia Bytom: 1.756
06.12.2015 GKS Tychy – TH Unia Oświęcim: 2.237
07.12.2014 GKS Tychy – Comarch Cracovia: 2.352
06.12.2013 GKS Tychy – TMH Polonia Bytom: 2.053
W sumie: 8.398 maskotki

Jak co roku akcja odbędzie się w okresie świątecznym, a dokładnie podczas meczu 23. kolejki Polskiej Hokej Ligi, w którym to tyszanie podejmą MH Automatykę Gdańsk. Piątkowy mecz (1 grudnia) rozpocznie się o godzinie 18:00. Maskotki ponownie trafią do podopiecznych Fundacji Cicha Nadzieja, działającej przy Szpitalu Miejskim w Tychach.

UWAGA! Podobnie jak w ubiegłych latach, także i tym razem każdy kibic, który przy zakupie biletu na mecz GKS Tychy – MH Automatyka Gdańsk okaże w kasie pluszaka, będzie mógł kupić bilet w promocyjnej cenie 5 złotych!

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji! Równocześnie uprzejmie prosimy o rzucanie na taflę tylko i wyłącznie pluszowych maskotek. Najlepiej, aby przyniesione pluszaki były nowe, prosimy także o zapakowanie ich w foliowe siateczki. Pamiętajmy: pierwsza bramka dla GKS Tychy = sygnał do rzucania maskotek!

 


Źródło : http://gkstychy.info/hokej/