Nie będzie dużych zmian w nowym rozkładzie jazdy na linii Tychy Lodowisko – Katowice.

 


Rozkład jazdy 2017/18 przewiduje w dni robocze średnio ok. 35 połączeń w obu kierunkach na dobę. To liczba zbliżona do obowiązującego aktualnie stanu rzeczy. Nie ulegnie też zmianie czas przejazdu na dystansie Katowice – Tychy Lodowisko. Będzie on wynosił równe pół godziny.

Generalnie, od 10 grudnia dojdzie do kilku drobnych korekt godzin kursowania pociągów ale zasady i częstotliwość pozostaną praktycznie te same. Dużo kursów w godzinach porannych i popołudniowych. W okolicach południa i wieczorem pociągi pojadą rzadziej. W dni świąteczne linia S4 funkcjonować będzie w cyklu godzinnym.

Na początku obowiązywania nowego rozkładu czeka nas tradycyjne zamieszanie w postaci prac torowych na LK 139 na odcinku z Tychów do Katowic Ligoty, co oznaczało będzie kilka kursów dziennie na dystansie Tychy Lodowisko – Tychy oraz połączenia autobusowe z Lodowiska do Katowic, gdzie w kilku przypadkach przewidziano przesiadki na pociągi do Sosnowca i Zawiercia (jest taki jeden przypadek).

Co ciekawe, do Lodowiska będzie tylko jeden pociąg dojeżdżający bezpośrednio z innej stacji niż Katowice czy Sosnowiec. Będzie to w dni robocze połączenie z Częstochowy. W drugą stronę tego typu relacji będzie więcej. W dzień powszedni z Tychów Lodowiska wyjadą trzy pociągi do Zawiercia i jeden do Częstochowy.


Źródło : http://silesiainfotransport.pl/