Warsztaty kreatywne dla dorosłych.

 


Co robić w domu z dziećmi w długie zimowe wieczory? Co zrobić gdy zwykłe książeczki z wyklejankami i kolorowanki już nie wystarczają?
Jak spędzać czas twórczo i kreatywnie nie nadszarpując przy tym domowego budżetu?

„Warsztaty kreatywne dla dorosłych” autorstwa Anny Kózki są idealną odpowiedzią na Wasze potrzeby!

Warsztaty kierowane są nie tylko do nauczycieli przedszkolnych i wczesnoszkolnych, dla których praca z dziećmi jest codziennością i chcieliby zyskać nowe spojrzenie na współpracę z dziećmi, ale również dla rodziców i opiekunów, dla których najcenniejsze będą wskazówki i porady jak w bezpieczny i twórczy sposób spędzać czas ze swoimi podopiecznymi.

Celem warsztatów jest wzbogacenie wiedzy dorosłych na temat tego, jakie projekty plastyczne można realizować wykorzystując do tego celu tanie, często recyklingowe materiały, równocześnie prowokując dzieci do myślenia i pobudzając ich wyobraźnię i kreatywność. 

Dla autorki projektu najważniejsza podczas pracy z dziećmi jest atmosfera oraz sposób w jaki zostaną wprowadzone w świat wyobraźni i plastyki.
„Świat ten może być bardzo budujący i wspierający poczucie własnej wartości, o ile będziemy pamiętać, że to nie cel jest najważniejszy, ale droga, która może być pełna doświadczeń”- mówi Anna Kózka autorka projektu, która podczas warsztatów będzie dzielić się swoją wiedzą, którą nabyła jako asystent nauczyciela w Dublin Narnia Nursery School.

Warsztaty będą polem do inspirowania uczestników do poszukiwania nowych rozwiązań na zajęcia z dziećmi oraz do przekazywania innym zdobytych na zajęciach pomysłów.

Uczestnicy warsztatów na zakończenie otrzymają książkę „Dla Tych, co nie lubią się nudzić” będącą uzupełnieniem warsztatów.
W publikacji znajdują się przepisy oraz ilustracje niezbędne do przeprowadzenia ćwiczeń. Między informacją o potrzebnych do pracy materiałach a instrukcją ich użycia, przemycone są słowa klucze, które są istotnym elementem wzbogacającym proces twórczy. Część zadań pobudza kreatywność i pomysłowość, inne zmysł do kolorów, cierpliwość, czy chęć eksperymentowania.

Warsztaty odbędą się w Miejskim Centrum Kultury 10 i 17 listopada (grupa I), 24 i 30 listopada (grupa II) o godzinie 16.30.

Czas spotkania to 2,5 godziny.
Koszt uczestnictwa w cyklu spotkań 25 zł.
Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: bankkultury@mck.tychy.pl
Organizator zapewnia wszystkie materiały potrzebne do uczestnictwa w warsztatach.

Projekt realizowany w ramach III edycji Tyskiego Banku Kultury.