Podsumowanie akcji „ZNICZ 2017” w Tychach.

 


Przedwczoraj o 22.00 zakończyła się policyjna akcja „ZNICZ 2017”. W działaniach wzięło udział ponad 300 funkcjonariuszy ruchu drogowego, prewencji, służb kryminalnych oraz Straży Miejskiej. Dbając o bezpieczeństwo pieszych mundurowi przeprowadzili także akcje profilaktyczno-edukacyjną. Uświadamiając pieszych o zagrożeniu na drodze rozdawali im opaski odblaskowe.

Akcja „ZNICZ 2017” rozpoczęła się 27 października 2017r. o godz. 6.00 i zakończyła wczoraj o 22.00. Prowadzone działania miały na celu przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa na drogach, w ruchu pieszym i kołowym.

Podczas trwania akcji nie odnotowano żadnego wypadku drogowego. W ciągu tych 7 dniu policjanci wyjeżdżali 30 razy do kolizji drogowych. Ponadto mundurowi wyeliminowali łącznie z dalszej jazdy 16 nietrzeźwych kierujących i tych w stanie po użyciu alkoholu.

I choć funkcjonariusze musieli zdyscyplinować niektórych kierujących, którzy nie zważali na przepisy w rejonie cmentarza na szczęście nie doszło do żadnego poważnego zdarzenia na drogach. Należy zatem stwierdzić, że na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Tychach było bezpiecznie.

Wykorzystując spory ruch w rejonie cmentarzy, policjanci przeprowadzili akcję profilaktyczno-edukacyjną. Mundurowi zwracali uwagę pieszym, że to właśnie oni jako najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego, niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków. W związku z tym dzieci, dorośli oraz seniorzy otrzymywali od policjantów opaski odblaskowe. Chodzi o to aby przede wszystkim uświadamiać ich, że noszenie elementów odblaskowych może zapobiegać tragicznym w skutkach wypadkom drogowym. Warto się wyposażyć w odblaski, niech się staną częścią naszej garderoby. Nośmy je zawsze po zmroku i nie tylko poza obszarem zabudowanym. Pamiętajmy, że ceną za nieodpowiedzialność może być nawet życie…