AUKSO ze Słonecznikiem.

 


Konkurs „Słoneczniki 2017”, organizowany przez ogólnopolski portal Czasdzieci.pl, doczekał się rozstrzygnięcia swojej drugiej śląskiej edycji. Wśród najlepszych w regionie inicjatyw dla dzieci znalazło się przedsięwzięcie tyskiej orkiestry AUKSO.

Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych przedsięwzięć wpływających na rozwój dziecka w dziedzinach: język, logika, sztuki wizualne, muzyka, ruch i przyroda. Nagrody w postaci statuetek „Złotego Słonecznika” przyznaje w każ- dej z kategorii jury, natomiast swoją nagrodę przyznają w głosowaniu także rodzice. I właśnie rodzice docenili cykl AUKSO4KIDS organizowany przez cały rok w Mediatece przez AUKSO Orkiestrę Kameralną Miasta Tychy, a prowadzony przez Joannę Bronisławską, znaną też pod pseudonimem Asi Mina.

Stosowny dyplom przedstawiciele AUKSO odebrali 14 października podczas uroczystości w Muzeum Śląskim. Poza inicjatywą orkiestry w konkursie nominowane były także dwa inne tyskie przedsięwzięcia: lekcje muzealne Muzeum Miejskiego (w kat. sztuki wizualne) i organizowany przez Teatr Mały cykl warsztatów „W krainie muzyki”.


Źródło : TYSKI Informator Samorządowy NR 39/520