Tyska Policja będzie testować nowy laserowy radar CAM4.

 


Strzeżcie się, kierowcy! Policja testuje nowy laserowy radar CAM4. To urządzenie za pomocą wiązki laserowej może bardzo precyzyjnie namierzyć kierowcę nawet z odległości dwóch kilometrów.

Nowy radar różni się od tych, które były wykorzystywane dotychczas. Dokładnie zapisuje obraz sprawcy wykroczenia. Nie ma mowy o tym, że ktoś inny jechał. Policjanci bez trudu mogą udowodnić kierowcy, że to on przekroczył prędkość.

– Całe wykroczenie jest dokumentowane. Możemy kierowcy od razu pokazać jego grzechy drogowe. Laser mierzy prędkość, robi zdjęcia i ma funkcję nagrywania filmu – mówi Marcin Prasałek, zastępca naczelnika katowickiej drogówki. Radar laserowy jest bardzo precyzyjny i łatwy w obsłudze. – Ustawiamy parametry i za pomocą wiązki laserowej namierzamy przód pojazdu. Mamy zaraz pełną informację na monitorze.

Aktualnie urządzenie testują policjanci w Katowicach. Przez kilka dni pracy namierzyli ponad 500 piratów drogowych. Po testach w Katowicach laser pojedzie do Tychów, potem do Częstochowy i Bielska-Białej. Jeśli się sprawdzi, Komenda Główna Policji ogłosi przetarg na jego zakup. Koszt oscyluje w granicach 50 tys. zł.


Źródło : http://www.fakt.pl/