101 kierowców z „ciężką nogą”.

 


101 ujawnionych wykroczeń dotyczących przekroczenia prędkości to efekt wczorajszych działań tyskiej drogówki. Wyniki jednoznacznie świadczą o tym, że pomimo licznych apeli oraz cyklicznych przedsięwzięć, kierowcy nadal lekceważą przepisy i ryzykują zagrażając bezpieczeństwu wszystkich uczestników ruchu drogowego.

W poniedziałek policjanci tyskiej drogówki prowadzili działania pod nazwą „Prędkość”. W trakcie działań policjanci wykorzystywali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Mundurowi sprawdzali prędkość jaką poruszają się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości, sprawdzali także wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Tylko w Tychach na radar wpadło łącznie 101 zmotoryzowanych. Dwóch kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym, straciło prawo jazdy.

Policjanci zapowiadają kolejne kontrole na drogach, których celem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców. Do kierowców APELUJEMY o rozsądek na drodze i ściągnięcie nogi z gazu.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/