Tyskie Browary Książęce uchylają rąbka swej tajemnicy.

 


Na ścianie warzelni w Tyskich Browarach Książęcych pojawiła się instalacja artystyczna, ukazująca kulisy pracy tyskich browarników. Grafika pozwala zajrzeć na chwilę do wnętrza tej perły architektury Śląska a jednocześnie nowoczesnego browaru. Takich wyjątkowych miejsc jest tu znacznie więcej.

Zabytkowa warzelnia, którą prezentujemy przechodniom mijającym Tyskie Browary Książęce, to wyjątkowe miejsce. Warzelnia posiada oryginalne wyposażenie a jej wygląd nie zmienił się praktycznie od stu lat. Nadal, nieprzerwanie warzymy tam piwa cenione w Polsce i na świecie. Można się o tym przekonać odwiedzając nasz browar. – skomentował Mateusz Piłat, z zespołu marki Tyskie.

Tyskie Browary Książęce to jeden z najstarszych browarów w Polsce. Warzy się tu piwo od 1629 roku. Tyski browar uznawany jest za perłę architektury Śląska, należy także do jednych z najnowocześniejszych browarów w Europie.

Odwiedzając Tyskie Browary Książęce można na żywo zobaczyć jak warzone są tu ulubione piwa Polaków, od warzelni aż po rozlew. Wizyta w browarze to także okazja do spotkania z browarnikami, poznania historii warzenia piwa i degustacji świeżego piwa Tyskie Gronie 14-dniowe prosto z tutejszego browaru.


Źródło : http://www.kp.pl/