Tyskie Browary Książęce…w Londynie.

 


Śląsk sprzed kilkudziesięciu lat można oglądać na fotografiach polskiego artysty, Michała Cały, w galerii MMX w Londynie. Podczas finisażu wystawy, 28 października, będzie można spróbować piwa z Tyskich Browarów Książęcych.

Wystawa „Śląsk 1975 – 1985” to efekt pracy jednego z najwybitniejszych polskich fotografów Śląska – Michała Cały. Na czarno-białych fotografiach artysta uchwycił piękno śląskiego krajobrazu. Prace powstały w latach 1975-1992 podczas pobytu Michała Cały w Tychach.

Goście wystawy galerii MMX w Londynie zobaczą część z serii „Śląsk” – prace powstałe w latach 1975-1985. Wszystkie fotografie to oryginalne odbitki srebrowe, wywołane przez samego artystę.

Wystawa potrwa do 4 listopada br. a zwieńczy ją finisaż (28 października) z udziałem Michała Cały. Nie zabraknie symbolu Śląska – piwa z Tyskich Browarów Książęcych, partnera wydarzenia. „Tyskie Browary Książęce to perła architektury Śląska i zarazem nowoczesny browar. Dlatego z przyjemnością patronujemy wystawie prac prezentujących ten wyjątkowy region Polski”. – skomentował Mateusz Piłat, z zespołu marki Tyskie.

Więcej informacji o wystawie można znaleźć na stronie: www.mmxgallery.com


Źródło : http://www.kp.pl/